ارسال شبهه و سوال سریع
بروزرسانی: ۱۴۰۰/۱۱/۲ زندگینامه کتاب.رساله مقاله.شعر تصاویر دروس سخنرانی پرسش‌ها اخبار تماس
دسته بندی موضوعی آخرین پرسش‌ها پرسش‌های تصادفی پرسش‌های پربازدید

■ احکام دینی

■ عقائد اسلامی

■ تهذیب و اخلاق

■ حدیث شناسی

■ تفسیر قرآن

آخرین پرسش‌ها

پرسش‌های تصادفی

پرسش‌های پربازدید

چون در جامعه ایران بی عدالتی و ظلم وجود دارد پس حکومت اسلامی ظالم است!

چون در جامعه ایران بی عدالتی و ظلم وجود دارد، پس حکومت اسلامی ظالم است!
بسم الله الرحمن الرحیم

در دوران حكومت حضرت امير هم، مسلماً بي عدالتي هايي ميشد. اما مقصر حضرت امير نبودند بلكه كساني كار شكني ميكردند كه ظاهرا مسلمان بودند ولي در واقع قصدشان خراب كردن وجهه حكومت حضرت علي بود.
مثل طلحه و زبير و عايشه و معاويه و ...

پس مقصر حضرت علي و حكومتشان نبود 

در اين حكومت هم همينطور:
كساني با تحميل هشت سال جنگ و كساني هم با تحريم و كساني هم با تبليغات و كساني هم از داخل اين حكومت با دزدي و دروغ و ظلم سعي در خراب كردن وجهه حكومت اسلامي داشته و دارند
اما اين كه اصل حكومت اسلامي رو مقصر بدانيم مانند كساني ميشويم  كه حضرت علي را مقصر و گناه کار ميدانستند! 

اگر امام هم در برابر این همه بی عدالتی سکوت میفرمودند، حق با شما بود و حضرت علی مقصر بودند.
اما شما حتما بهتر از بنده، از برخورد حضرت امیر با کارشکنان مطلعید پس تقصیری متوجه ایشان نبوده و نیست.
حضرت علي وقتي متوجه فساد فرماندارهای خود می شدند، انها را بركنار ميكردند. همان كاري كه حكومت اسلامي فعلي خود را ملزم به انجام آن میداند. 

اما شما چون اصل را بر اين عقیده گذاشته ايد كه: شاید حاكم اين حكومت دزد و دروغگو باشد، ديگر هر جوابي از بنده داده شود، قانع کننده نخواهد بود!

اما اگر اصل را بر اين بگذاريد كه: حاكم اسلامي فعلی، فردي فقيه و مجتهد و متقی است و متعمدا ظلمي به كسي نميكند (بلا تشبيه مانند حضرت علي، زیرا فقيه نايب امام است در دوران غيبت) آنوقت مشكل قابل حل خواهد بود!

یا علی
محمد علوی

---------------------------------------------------

متن پرسش:

حضرت علي وقتي متوجه فساد فرماندارهای خود می شدند، انها را بركنار ميكردند. همان كاري كه حكومت اسلامي فعلي خود را ملزم به انجام آن میداند.

آیا واقعا الان این اتفاق می افتد با این همه بی عدالتی که در جامعه به وضوح دیده میشود؟

«وَ قِیلَ: الْمُلْکُ‏ یَبْقَى‏ بِالْعَدْلِ مَعَ الْکُفْرِ وَ لَا یَبْقَى الْجَوْرُ مَعَ الْإِیمَانِ»؛[1] و گفته شد: فرمان‌روایی عادلانه کافران باقی می‌ماند، اما فرمان‌روایی ظالمانه مؤمنان برقرار نخواهد ماند.متن پاسخ:

سلام علیکم

فکر میکنم در متنی که از طرف بنده منتشر شده است، پاسخ به این سوال داده شده است، اما به احترام شما و به جهت بی پاسخ نماندن نامه ی شما، چند خطی می نویسم، امیدوارم که خداند متعال تمام شیعیان را مورد لطف و رحمت خود قرار دهد.
بنده در حکومت فعلی نقشی نداشته و ندارم، و فقط به عنوان مبلغ دینی، در جهت رفع برخی شبهات و مشکلات عقیدتی موجود تلاش می کنم، به این امید که جامعه ای با آرامش بیشتر و دارای فکری روشن تر داشته باشیم، و در راه سعادت و کمال خود و اطرافیان خود گام برداریم.
اما در مورد انقلاب اسلامی و حکومت فعلی، لازم است یادآوری کنم آن چند ماه کوتاهی را که در سایه برجام تحریم های بین المللی تا حدودی رفع شدند، و بوسیله رفع نسبی تحریم ها، اقتصاد ایران نفسی کشید و جانی گرفت و اگر تحریم های اقتصادی بار دیگر بازنمیگشتند، شه بسا رونق اقتصادی در این حکومت اسلامی، و به برکت برادری و برابری در عدالت اسلامی، شما را در مسیر دیگری قرار میداد، و امروز در حال دفاع از این حکومت و حقانیت آن، شما نیز پیش قدم بودید، اما از آنجایی که عاقبت و فرجام برجام، از همان ابتدا روشن بود، و در فرمایشات رهبر انقلاب بارها و بارها و بارها، تاکید بر دروغگو و خائن بودن کشورهای کینه توز و دشمن اسلام شده بود، دیدید و دیدیم که بدعهدی دشمنان حکومت اسلامی و ایادی کفر و نفاق، با وضع تحریم های مضاعف و چندبرابری، چگونه عرصه را بر این حکومت و بر این مردم تنگ و غیر قابل تحمل کردند.
دزدی و خیانت حاصل بی توجهی به خدای متعال، و نا امیدی از اسلام است، و این نا امیدی، همان چیزیست که دشمنان اسلام از ابتدای خلقت، در پی ایجاد آن بوده و هستند، گسترش فساد حاصل بی توجهی و نا امیدی از اسلام است و این نا امیدی همام چیزیست که متاسفانه در برخی از افراد سست ایمان بوجود آمده است، و روز به روز در حال گسترش می باشد، نا امیدی یعنی بدبینی نسبت به تنها حکومت شیعی در جهان، که تمام تلاش خود را در جهت استقلال و آزادی و سرافرازی انجام می دهد، اما دشمنان اسلام از بیرون مرزها و نا امیدان و مأیوسان از قدرت الهی، از درون، در حال تضعیف آن بوده و هستند.
حکومت شیعی فعلی، به نام صاحب الأمر عج، و در جهت رضای وجود مبارک ایشان، سعی در ایجاد امنیت و آرامش برای شهروندان خود دارد، و هر زمان که فردی در این حکومت اسلامی، بر خلاف مقررات اسلامی قدمی از قدم برداشت، وحکومت با وجود اطلاع از آن بی عدالتی در جهت رفع آن اقدامی نکرد، باید به این حکومت ایراد گرفت، اما آنچه بنده می دانم، این است که این حکومت و شیعیان و نمایندگان آن، در پی اجرای عدالت تا حد امکان می باشند، عدالتی که برای رسیدن به آن، باید تمام شیعیان از امیدوار و نا امید، دست در دست یکدیگر، در پی ایجاد و اجرای آن بکوشند.
باید در زمان سختی ها کنار علی و اولاد علی و نائبان علی ماند، نه فقط در زمان رفاه و خوشی و رونق و آسایش از این حکومت شیعی حمایت کرد، و در زمان تحریم و زور و فشار دشمنان، به این حکومت پشت کرد.

با عرض پوزش بسیار، به این دلیل که قرار نبود پاسخم این مقدار طولانی باشد.

والله العالم
سید محمد علوی

تاریخ: [۱۳۹۶/۱۱/۸]     بازدید: [2147]

ارسال سوال