ارسال شبهه و سوال سریع
بروزرسانی: ۱۴۰۰/۱۱/۲ زندگینامه کتاب.رساله مقاله.شعر تصاویر دروس سخنرانی پرسش‌ها اخبار تماس
دسته بندی موضوعی آخرین پرسش‌ها پرسش‌های تصادفی پرسش‌های پربازدید

■ احکام دینی

■ عقائد اسلامی

■ تهذیب و اخلاق

■ حدیث شناسی

■ تفسیر قرآن

آخرین پرسش‌ها

پرسش‌های تصادفی

پرسش‌های پربازدید

چند روز پيش براي شركت درمجلس ختمي

چندروزپيش براي شركت درمجلس ختمي به مسجدي رفتم ، به احترام خانواده مصاب، مجبوربودم تا پايان مجلس حضورداشته باشم، طبق مرسوم اكثر مجالس ترحيم در ايران، آخوندي به منبر جلوس فرمود، و چون چيزي درچنته نداشت، موضوع تكراري تولد امام علي در كعبه و قصه هايي ازمعجزات دوران كودكي آن حضرت بيان كرد، وقتي قصه تولد امام در كعبه را توضيح ميداد، گفت: " ديواركعبه شكافت و فاطمه بنت اسد با بچه اي در آغوش، از درون كعبه بيرون آمد، هنوز هم بعد از ١٤٠٠ سال آثار آن شكاف و تَرَك را بر ديوار كعبه مي توانيدببينيد، آنهايي كه به مكه مي روند خوب دقت كنند در ضلع جنوبي ..."
دعا كرد و از منبر فرودآمد، نزديكش رفتم وگفتم : جناب شيخ، بعد از زمان تولد امام علي تا امروز، سه بار ساختمان كعبه ويران شده است و مجدداً بازسازي اش نمودند، بار اول، عبدالله زبير در سال ٦٤ هجري آن را تخريب نموده و در همان سال آن را بازسازي كرده و حتي ابعاد اوليه آن را هم تغييرداده است،
بار دوم، حجاج بن يوسف به فرمان عبدالملك مروان ، در سال ٧٤ كعبه را برسر عبدالله زبير ويران كرد( چون عبدالله در آن پناه گرفته بود) و مجدداً در سال بعد بازسازي اش كردند؛
بارسوم، درسال١٠٣٩ هجري به علت باران سيل آسايي كه در مكه آمد و ارتفاع آب تا بيشتراز دومتر ديواركعبه را فراگرفت، بخش زيادي از كعبه ريزش نمود، به دستور سلطان مرادچهارم( پادشاه عثماني) مابقي را هم تخريب و يك بناي مستحكم و جديدي ساختند كه تا امروز همچنان استوارمانده است، پرسيدم جناب شيخ، خانه اي كه بعد از آن تاريخ ، سه بار ديگر تخريب و بازسازي شده و حتي نوع مصالح آن هم تغيير كرده است، آن شكاف و تَرَك چطور همچنان باقي مانده كه شما آدرس به مردم مي دهيد؟!!
ميدانيد درپاسخم چه جمله اي گفت؟ پاسخ داد : آقاي شهسواري، مگرچندنفرمثل شما در اين مجلس هستند و اين اطلاعاتي كه شما داريد را دارند؟ !! ما بايد با اين قصه ها علاقه مردم به امام علي و ولايت را حفظ كنيم!! گفتم با دروغ گفتن مي خواهيد امام علي را بزرگ نشان دهيد؟ شماخودت آن شكاف را ديدي كه به مردم آدرس مي دهيد؟ !! لبخندي زد و گفت: سخت نگير استاد، .
معلومم شد من را مي شناسد؛ ...
احساس كردم بعضي ازاين آقايان، وقتي بالاي منبر قرارمي ميگيرند همه مردم را بيسواد و نادان مي پندارند، چون به اين باور هستند كه مردم همانندگوسفندانند وعلما به منزله چوپان ....

شهسواري ١٣٩٦/٩/١٤
جا داشت از اقاي شهسواري پرسيده ميشد شما به اصل شكاف ديوار كعبه اعتقاد داريد يا خير؟!!!

بعضی از اشكالات موجود در اين نوشته؛
١- مطلب منبع ندارد!
(هيچوقت مطلبي را بدون منبع ذكر نكنيد تا خودتان متهم به نشر اكاذيب نشويد)

٢- چون چيزي در چنته نداشت موضوع تكراري تولد امام علي ...
(اين يكي از موضوعات مهم شيعه ويكي از معجزات حضرت امير است ، در حالي كه تعبير گوينده دال بر بي اهميتي موضوع و باعث مسخره جلوه دادن اين معجزه ميباشد! 
هرچند اصل اين حرف كه در مجلس فاتحه موضوع سخنراني ولادت حضرت علي ع باشد هم مشعر به دروغ بودن اصل قصه است!

٣- الغاء شبهات وهابيت از زبان شيعيان!
اين شبهه اي كه در مطلب وارد شده يكي از شبهات روز وهابيت است كه (ساختمان كعبه سه بار تجديد بنا شده پس شكاف مربوط به ولادت حضرت امير نيست پس حتما اصل قضيه هم دروغ است!)
و اين ترفند كه از زبان شيعه شبهه اي را مطرح ميكند تا قابل قبولتر باشد ، ترفندي بسيار تاثير گذار در نهاد ناخوداگاه خواننده مي باشد!

٤- مگر چند نفر مثل شما در اين مجلس هستند؟
الغاء اين مطلب كه روحاني بالاي منبر هر دروغي كه بخواهد ميگويد چون مردم نميفهمند!!!!
بنظرم اين مورد نياز به توضيح بيشتري ندارد و واضح است كه نويسنده مطلب چه كينه اي از روحانيت دارد!

٤- ما بايد با اين قصه ها علاقه مردم به امام علي و ولايت را حفظ كنيم!
در اين جا نويسنده نه تنها اين مطلب را دروغ بلكه باقي مطالب ذكر شده در مورد فضائل حضرت علي و اهل بيت را هم با كلمه (با اين قصه ها) زير سؤال برده به طوري كه خواننده به فضائل و روايات و كرامات اهل بيت كه از زبان خطبا ميشنود نا خود اگاه بدبين ميشود و اين باعث بدبيني به اصل عقايد او ميشود!!!!
جمله اي كوتاه اما بسيار خطرناك و ضربه اي كه در اخر داستان بر فكر و قلب خواننده وارد ميكند !!

٥- گفتم با دروغ گفتن ميخواهيد ....
ظاهرا نويسنده به دليل كينه زياد خود نسبت به علما با جمله قبلي راضي نشده و تاكيد ميكند كه قصه هاي شما دروغ است!!!

٦- سخت نگير استاد ، معلومم شد كه من را ميشناسد!
الغاء اين كه نويسنده استاد و درس خوانده و فهميده است تا خواننده بيشتر به مطلب ذكر شده اعتماد كند و راحت تر اين شبهه را بپذيرد!
وگرنه ان خطيب قبلا نويسنده را با نام اقاي شهسواري صدا كرده و معلوم است كه از ابتدا او را ميشناخته! حالا چطور تازه اينجا كه او را به نام ((استاد)) صدا زده معلوم شده او را ميشناسد؟!!! 
واضح است كه نويسنده قصد ديگري داشته!!

نكات و اشکالات ديگری هم باقي مانده اما فكر ميكنم تا همينجا كافي باشد !
بعضي مطالب خزعبلات هستند!!! مؤمن بايد فهميده باشد و هر مطلبي را منتشر نكند.

همزمان با نشر اين مطلب يكي از دوستان روايتي از امام صادق را براي بنده فرستاد درباره زلزله تا درمورد صحت ان بررسي كنم!
روايت را با اختلاف كمي پيدا كردم و برايش فرستادم، ايشان به جاي انتشار روايت اول كه در چند كلمه با روايت اصلي اختلاف داشت ، روايت صحيح را منتشر فرمودند!

اي كاش ياد بگيريم قبل از نشر هر مطلبي ، تحقيق كنيم ، تا خدايي نكرده ، گناه نشر اين خزعبلات گردن گيرمان نشود در قيامت!

******
همانطور که می دانیم حضرت علی علیه السلام مولود کعبه است و نیز فاطمه بنت اسد (س) از در کعبه وارد نشد بلکه دیوار کعبه برای او به أمر خدا شکافته شد و او وارد کعبه شد 

تا کنون چندین بار این محل را با روشهای محتلف پوشانده و تعمير كرده اند ولی باز هم این محل کاملا پوشیده نمیشود !

در عکسهایی که در سالهای مختلف گرفته شده است کاملا واضح است که سنگ های این قسمت خاص در سنوات مختلف به اشکال گوناگون تعمیر گردیده حتی میخهای آهنی بکار رفته که از ترک هاي مجدد جلوگیری شود اما محل باز شدن دیوار کعبه هنوز به وضوح قابل مشاهده است؛ همان محلی که برای مادر حضرت علی (ع) باز شد، و ایشان پس از سه از آن محل ، با نوزادی به نام علی بیرون آمدند.

خدا را شکر ما رفتيم و اين محل را به چشم خودمان ديديم  !
شما هم اگر اعتقادي به حج و عمره نداريد حداقل به عكس ها نگاهي بيندازيد شايد كه هدايت شديد!

طبق نقل معتبر كتب اهل سنت و شيعه ، شیعه و اهل تسنن باور دارند که معجزه شکاف کعبه یقینی است و تولد حضرت علی (ع) در داخل کعبه انجام گرفت. بنابراین، با توجه به تخریب و تجدید بنای کعبه در سال های بعد از ولادت و زندگی حضرت علی (ع)  شايد آثار شکاف به وجود آمده در هنگام ورود مادر امیرالمؤمنین (ع) به داخل کعبه از بین رفته باشد  ولی آنجه که شیعه به آن می بالد این است که این معجزه از آن کسی است که او یگانه مولود کعبه است و شیعه مفتخر به پیروی از او است. و اهمیتی هم ندارد که اثر آن شکاف به دلیل تجدید بنا از بین رفته باشد؛ چون آنچه که اهمیت دارد خود اعجاز شکاف کعبه هست که به طور حتم به وقوع پیوست و منابع معتبر شیعه و اهل سنت آن را به وفور بیان کرده اند.

يا علي 
محمد علوي

تاریخ: [۱۳۹۶/۱۱/۸]     بازدید: [1251]

از سوالات این بخش (عقائد اسلامی)

ارسال سوال